MK STUDIO to pracownia projektowa, która swoją działalność rozpoczęła w Kielcach w 2000 roku.

Od początku naszej działalności zajmujemy się projektowaniem i produkcją mebli na indywidualne zamówienie klienta. Specjalizujemy się przede wszystkim w meblach kuchennych oraz szafach wnękowych.

Nasze meble tworzymy z myślą o wieloletnim użytkowaniu oraz maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Projektowane przez nas kuchnie są nowoczesne, wytrzymałe, a zarazem pełne subtelnej elegancji. Tworzymy meble, które w harmonijną całość łączą estetykę z funkcjonalnością, a precyzyjny system produkcji gwarantuje perfekcyjne wykończenie każdego detalu. Zależy nam na tym, by nasze kuchnie na wymiar były skrojone idealnie pod indywidualne potrzeby i oczekiwania klienta.

Fachowe doradztwo i profesjonalny projekt gwarantują optymalne dobranie każdego elementu, a prezentacja planu techniką komputerowego modelu 3D pozwala klientowi zobaczyć wizję wymarzonej kuchni.

Nowoczesne kuchnie na wymiar i szafy wnękowe to nasza specjalność. By zapewnić Państwu kompleksowe urządzenie kuchni, zajmujemy się także sprzedażą sprzętu AGD wszystkich marek dostępnych na polskim rynku (i posiadających autoryzowane punkty serwisowe).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą MK STUDIO, nie tylko mieszkańców Kielc!
Firma Häcker jest producentem mebli kuchennych najwyższej jakości. Przy produkcji mebli stosowane są najnowsze i najlepsze technologie produkcyjne. Również dobór wysokojakościowych materiałów jest cechą wyróżniającą firmę Häcker i jej produkt.

Marka Häcker ceniona jest w branży i wśród klientów także za nacisk kładziony na możliwości projektowe. Häcker oferuje meble kuchenne zarówno w wybitnym stopniu ergonomiczne i funkcjonalne, jak i o świetnym zestawieniu kolorystycznym i materiałowym, idącym wraz z trendami architektury światowej. Wzornictwo w firmie Häcker sięga od kuchni klasycznych, poprzez kuchnie wykonane w stylu rezydencji pozamiejskich do kuchni nowoczesnych i kuchni o wysokich aspiracjach designerskich. Wyrazem uznania dla firmy Häcker za jej nowatorstwo architektoniczne bylo przyznanie jej w ostatnim czasie trzech prestiżowych nagród BMK (2007, 2010 i 2011).

Firma Häcker jest znana w swej branży jako gwarant solidności, niezawodności, zaangażowania i sukcesu. Häcker jest niezawodnym partnerem handlu specjalistycznego. Szybkość i elastyczność to maksyma firmy Häcker w dziedzinach organizacji procesów produkcjnych, terminów dostaw i jakości.
Wysoka jakość zarządzania i funkcjonowania firmy Häcker znalazła swoje odbicie w certyfikacji ISO 9001. Rzetelność finansowa firmy Häcker została uhonorowana prestiżowym znakiem jakości „B2B Qualitätslabel“. Świadome zarządzanie środowiskiem naturalnym potwierdzone zostało m.in. cetryfikatem ISO 14001.
Wszystkie materiały stosowane w produkcji mebli kuchennych są proekologiocze, posiadają odpowiednie cetryfikaty lub spełniają odpowiednie wymogi prawne. Gotowy produkt spełnia oczywiście wszelkiego rodzaju normy bezpieczeństwa.

Dzięki tak daleko idącemu zaangażowaniu firma Häcker odniosła znaczący sukces nie tylko na rodzimym rynku niemieckim, ale również w bez mała 60 krajach całego świata.
Wiecej na: www.haecker-kuechen.de
Czyszczenie szafek
W gospodarstwie domowym znajduje się wiele substancji, które po pewnym czasie działania na niektóre powierzchnie nie dadzą się całkowicie usunąć. Plamy tłuszczu i inne plamy powinny być bezzwłocznie usuwane. Do czyszczenia szafek, półek i szuflad potrzebujecie Państwo lekko zwilżonej ściereczki ewentualnie nasączonej odrobiną płynu do mycia naczyń lub szkła. Ważne jest, by powierzchnię po zakończeniu mycia wytrzeć suchą miękką szmatką. Za mokra ściereczka może pozostawiać w szczelinach i fugach wilgoć, która może spowodować pęcznienie mebli.

Dla wszystkich powierzchni wewnętrznych obowiązuje zasada: nie korzystaj ze środków szorujących, politur do mebli, past woskowych, acetonu, rozpuszczalników nitro i żywicznych. Nie korzystaj również ze zmywaków z chropowatą czy metalową powierzchnią. Stanowczo prosimy o przestrzeganie wskazówek producenta środków czystości. Reguralnie znajdują się one na dwrotnej stronie etykietki środków czystości. Środki zawierające np.: alkohol, lub spirytus mogą uszkodzić powierzchnię mebli.
Fronty drewniane
Drewno jest materiałem naturalnym. Jego usłojenie i barwa tworzą każdą kuchnie unikatem. Różnice w strukturze i barwie – np. wynikłe na skutek działania oświetlenia słonecznego czy też sztucznego – są charakterystyczne i normalne dla produktu naturalnego. Nie są one dlatego też podstawą do reklamacji.
Powierzchnie frontów drewnianych są zabezpieczone wysokojakościowymi lakierami. Lakiery te nakładane są wielokrotnie. Do czyszczenia wystarczy zatem lekko wilgotna, miękka szmatka prowadzona z kierunkiem usłojenia. W ten sposób efektywnie usuwane będą cząsteczki brudu z powierzchni frontów. Pryśnięcia tłuszczu lub inne zanieczyszczenia nie mogą zaschnąć; powinny być od razu usuwane. Aby w rogach i na krawędziach frontów nie zbierała się wilgoć, należy do sucha wytrzeć fronty miękką szmatką. Stanowczo prosimy o przestrzeganie w skazówek producenta środków czystości. Reguralnie znajdują się one na odwrotnej stronie etykietki środków czystości. Środki zawierające np.: alkohol, lub spirytus mogą uszkodzić powierzchnię mebli.

Drewno to żywy materiał i jako taki znajduje się w stałym ruchu, gdy jest poddane wpływom suchego czy też wilgotnego powietrza. Mimo starannego zabezpieczenia frontów powłoką lakierową, fronty mogą zwiększyć lub zmniejszyć swoją objętość. Dlatego należy podczas gotowania włączać pochłaniacz lub okap kuchenny i jednocześnie zadbać o wystarczający dopływ świeżego powietrza.
Fronty z tworzywa sztucznego i fronty lakierowane
Do czyszczenia różnorodnych powierzchni frontów wystarcza miękka szmatka i ciepła woda z odrobiną płynu do mycia naczyń. Aby uniknąć uszkodzeń, nie można używać środków zawierających rozpuszczalniki, środków szorujących, ściereczek mikrofazowych i urządzeń parowych.

Przy frontach pokrywanych tworzywami sztucznymi, szczególnie silne zabrudzenia lakierami czy klejami mogą być usuwane środkami do czyszczenia tworzyw sztucznych dostępnymi w handlu. Dla pewności, proszę wypróbować działanie takiego środka na niewidocznym miejscu.

Fronty z „motową“, lub „aksamitna powierzchnią” są specjalnie lakierowane. Dlatego przy czyszczeniu frontów należy przestrzegać następujących reguł: Zanieczyszczenia, szczególnie silnie barwiących substancji, ale też pochodne tłuszczu muszą być natychmiastowo usunięte przy użyciu dużej ilości wody, ewentualnie z dodaniem nieszorujących środków czyszczących. Zanieczyszczenia nie mogą zaschnąć ! Pozostałości plam mogą być usunięte ciepłymi mydlinami, ewentualnie wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń i użyciu szczotki do dłoni. Po czyszczeniu należy usunąć resztki mydlin letnią wodą i wysuszyć powierzchnie irchą. Zaschnięte lub długo działające zabrudzenie może nie dać się ewentualnie całkowicie usunąć.

Fronty akrylowe o wysokim połysku muszą być zaimpregnowane według załączonej instrukcji.

Fronty lakierowane matowe wymagają delikatnej pielęgnacji. Środki intensywnego czyszczenia mogą być zakupione w studiu mebli kuchennych, gdzie została zakupiona kuchnia. Poza tym przy czyszczeniu tego typu frontów obowiązują te same reguły jak przy frontach pokrywanych tworzywami sztucznymi.

Przy produkcji frontów lakierowanych o wysokim połysku nie da się uniknąć pewnych nierówności powierzchni. Ta charakterystyka odpowiada standardowi dostawy i nie może być uznana jako podstawa do reklamacji.

Uwaga:
Stanowczo prosimy o przestrzeganie w skazówek producenta środków czystości. Reguralnie znajdują się one na odwrotnej stronie etykietki środków czystości. Środki zawierające np.: alkohol, lub spirytus mogą uszkodzić powierzchnię mebli.
Fronty szklane
Szkło jako materiał nadaje się idealnie do kuchni. Jego drobna porowatość umożliwia utrzymanie wysokiej higieny. Szkło przeźroczyste należy czyścić delikatnymi środkami czyszczącymi, jak i dostępnymi w handlu środkami do czyszczenia szkła. Substancje chemiczne czy też inne środki żrące, powinny być natychmiastowo usunięte za pomocą wody. Szorowanie czy skrobanie szkodzi szklanej powierzchni.

Szkło matowe w przeciwieństwie do szkła przeźroczystego posiada lekko chropowatą powierzchnię. Powierzchnię szklaną należy czyścić szmatką, miękką gąbką lub dostępnymi w handlu środkami do czyszczenia szkła. Powierzchnie szklane nie powinny być czyszczone środkami zawierającymi sylikon czy też środkami o odczynie kwaśnym. Tłuszcze i oleje pozostawiają na matowym szkle cienie. Można je bez trudności usunąć środkami do czyszczenia szkła. Stanowczo prosimy o przestrzeganie w skazówek producenta środków czystości. Reguralnie znajdują się one na odwrotnej stronie etykietki środków czystości. Środki zawierające np.: alkohol, lub spirytus mogą uszkodzić powierzchnię mebli.

Szkło hartowane jest bardzo odpornym materiałem. Mimo to może ulec pęknięciu. Przy przeciążeniach np. uszkodzeniach krawędzi lub powierzchni zmienia się równowaga naprężenia powierzchniowego. To może doprowadzić do nieoczekiwanego pęknięcia szkła. Takie pęknięcie może nastąpić od razu lub po upływie pewnego czasu od momentu przeciążenia. Mocne uderzenia w powierzchnię szkła powinny być zatem wyeliminowane. Do produkcji szkła używane są tylko materiały naturalne, dlatego może dojść do pewnych różnic kolorystycznych
Laminowane płyty robocze
Płyta robocza jest najczęściej eksploatowanym elementem meblowym w kuchni. Dlatego, na płyty robocze używamy tylko wysokojakościowych materiałów, hartowanych i uodpornianych na intensywne działania zewnętrzne. Generalnie do wszystkich prac związanych z cięciem i używaniem innych ostrych narzędzi, jak i odstawianiem na płycie roboczej gorących przedmiotów, używane powinny być podkładki. Cięcie nożem na płycie roboczej lub odstawianie garnków bezpośrednio z płyty grzewczej na płytę roboczą pozostawia nawet na najodporniejszym materiale ślady. Pozostałości po wszelkiego rodzaju płynach należy niezwłocznie usunąć. Szczególnie na powierzchniach matowych należy unikać środków pozostawiających po sobie smugi. Środki czyszczące należy usunąć natychmiastowo czystą wodą.

W normalnym przypadku do czyszczenia różnorodnych powierzchni płyt roboczych wystarcza miękka ściereczka, ciepła woda i niewielka ilość płynu do mycia naczyń. Aby uniknąć uszkodzeń nie należy używać środków zawierających rozpuszczalniki lub drobinki polerujące, ściereczek z mikrofibry, jak i urządzeń parowych. Zanieczyszczenia spowodowane wodą o wysokiej zawartości wapnia:
Powierzchnie zanieczyszczone twardą wodą prosimy czyścić 10%-wym letnim roztworem octu lub kwasu cytrynowego, po czym spłukać powierzchnię czystą wodą. Jeżeli używacie Państwo odwapniacza sprzedawanego w sklepach należy bezpośrednio po jego zastosowaniu dobrze spłukać czyszczoną powierzchnię czystą wodą.

W szczególności powierzchnie z doklejanymi kantami i fugami muszą być chronione przed bezpośrednim działaniem gorąca, stojącej wody i gorącej pary.
Drewniane płyty robocze
Płyty robocze z masywnego drewna są szlifowane w fabryce szczególnie drobnoziarniście. We włókna drewna wcierany jest biologicznie neutralny olej woskowy (olej taki utwardza się dopiero po 14 dniach). W ten sposób spreparowana powierzchnia jest przystosowana do środków spożywczych i jest odporna na ślinę.

Regularna pielęgnacja, szczególnie w obszarach o podwyższonej wilgotności, jest gwarantem długowieczności i naturalnego wyglądu drewna. W tym celu należy używać oleju do pielęgnacji drewnianych kuchennych płyt roboczych.

Uszkodzone powierzchnie mogą być szlifowane, a następnie zabezpieczone olejem woskowym. Drewno jest materiałem naturalnym. Dopasowuje się ono do wilgotności otoczenia i wchłania ją. Dlatego też woda stojąca na płytach kuchennych powinna być usunięta - im szybciej, tym lepiej. Różnorodne przebarwienia mogą być usuwane papierem ściernym i olejem pielęgnacyjnym. Drewnianych płyt roboczych nie należy wycierać mokrymi ścierkami czy też gąbkami.
Płyta robocza z kamienia naturalnego
Kamień nauturalny sprowadzany jest najczęściej z Brazylii, Indii, Afryki Południowej, Hiszpanii lub Finlandii. Jest on materiałem naturalnym. Jego rodzaj i jego wygląd uwarunkowany został przez miliony lat. Żadna kamienna płyta robocza nie jest podobna do drugiej. Dlatego wraz z zakupem takiej płyty roboczej dostajecie Państwo unikat. Kamień naturalny jest materiałem bardzo twardym i w trybie normalnego użytkowania jest go bardzo trudno zarysować. Przy tym jest łatwy w utrzymaniu czystości. Ze względu na swoją powierzchnię, kamień naturalny nie daje podłoża do rozwoju alergenów i mikroorganizmów, w związku z czym spełnia wszystkie cechy idealnej płyty roboczej. W procesie specjalnej impregnacji, mikrometrowe pory płyty wykonanej z kamienia naturalnego zostają zasklepione tak, by w jak największym stopniu zapobiec powstawaniu plam po oleju, tłuszczach lub wodzie. Załączony do każdej płyty kamiennej środek pielęgnujący gwarantuje długotrwałą ochronę. Środek ten powinien być rozpuszczony w ciepłej wodzie (25 ml/3 l) i 5-6 razy w odstępie 15 min. rozprowadzany na płycie kamiennej. Środek pielęgnujący powinien być tak długo rozprowadzany, aż na powierzchni powstanie lekka mydlana powłoka. Jest to oznaka nasycenia kamienia środkiem pielęgnacyjnym. W pierwszych dniach użytkowania, kamienna płyta robocza nie powinna mieć kontaktu z olejem lub innymi zawierającymi tłuszcze środkami spożywczymi. Po zakończonej pielęgnacji płytę kamienną można czyścić środkami do czyszczenia szkła.
Kwarcowe płyty kuchenne
Wskazówki pielęgnacji i użytkowania. Ten kamień konglomeratowy składa się w 93% z naturalnego kwarcu. W trakcie produkcji do kwarcu dodawana jest żywica i barwniki, a następnie, za pomocą wysoko rozwiniętych technologii formowana jest płyta kuchenna. Kwarcową płytę roboczą wyróżnia jej trwardość, odporność na zadrapania, odczynniki kwaśne. Jest ona łatwa w utrzymaniu czystości i higieny. Powierzchnię jest łatwo czyścić. Codzienne czyszczenie ciepłą wodą jak i neutralnymi środkami czystości jest wystarczające. Silniejsze zabrudzenia mogą być usuwane za pomocą ciepłej wody. Intensywne plamy mogą być usunięte neutralnym środkiem czyszczącym na bazie omarańczy. Plamy po twardej wodzie czyścimy neutralnym octowym środkiem czyszczącym (esencja 25%)
Ceramika płyty kuchenne
Ceramika jest 100%-owym produktem naturalnym. Materiał – mieszanka gliny, skalenia i kwarcu – wypalany jest w temperaturze ok. 1200 stopni celcjusza. Nowoczesne metody produkcyjne zezwalają na wytwarzanie bardzo jednorodnych i twardych materiałów. Wypalona powierzchnia nie przyjmuje wody i pozostaje neutralna w kontakcie z produktami spożywczymi, tak więc jakiekolwiek dodat-kowe impregnacje są zbyteczne. Ceramika jest - przy poprawnym użytkowaniu i pielęgnacji - w znacznej mierze odporna na zadrapania. Jest również odporna na kwasy i łatwa w utrzymaniu. W wypadku narażania elementów ceramicznych na ekstremalnie wysokie temperatury - np. gorące patelnie - zaleca się stosowanie dodatkowych podstawek. Zaleca się również stosowanie deseczek do krojenia, aby zapobiec śladom po cięciach nożem. Ceramikę czyści się tradycyjnymi środkami zystości. Wszystkie płyny stosowane w gospodarstwie domowym, jak herbata, kawa, soki z owoców i warzyw, tłuszcze i oleje dają się bezproblematycznie usunąć.
Zlewy i płyty grzewcze
Aluminium i stal są materiałami uszlachetniającymi kuchnię i przyciągającymi wzrok. Aby utrzymać połysk na zlewach, płytach grzewczych i sprzęcie AGD, wykonanym z aluminium lub stali najlepiej korzystać z gąbek lub szmatek pluszowych. Do czyszczenia najlepiej nadają się łagodne środki przeznaczone do mycia naczyń lub markowe specjalistyczne środki do czyszczenia stali czy też aluminium. Nie wolno używać środków szorujących, wełny stalowej czy też gąbek do szorowania.

Rdzawy nalot powstały np. poprzez wiórki stalowe pozostałe po montażu instalacji rur stalowych będzie raczej rzadkością. Mimo to, w takim wypadku należy usunąć oksydujące cząsteczki stali dostępnymi w handlu środkami do czyszczenia stali. Dla zlewów ceramicznych lub m ineralnych obowiązują następujące reguły: Lekkie zabrudzenia usuwa się wilgotną szmatką ewentualnie przy użyciu środków do mycia naczyń. Mocniejsze zabrudzenia usuwają środki zawierające ocet. Ekstremalne lub zaschnięte zabrudzenia czy metalopochodne zadrapania należy usuwać proszkami do czyszczenia. Nie należy używać piasku lub środków zawierających fluor.

Aby radość z nienagannego wyglądu Państwa kuchni trwała jak najdłużej, prosimy o przestrzeganie powyższych wskazówek jak i szczegółowych informacji producentów.